Galeria

Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego

Kolejne złote pary małżeńskie, które przeżyły ze sobą pół wieku, odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się w niedzielę 20 października 2019 r. w Urzędzie Gminy w Słupi, a dostojnym Jubilatom gratulował i wręczał odznaczenia Wójt Gminy Słupia – Mirosław Matulski.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym w Słupi, którą odprawił proboszcz miejscowej parafii, ks. Witold Panek. W trakcie mszy małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia.

Poza medalami, pary odebrały pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Podczas uroczystości kosztowali jubileuszowego tortu, wznosili toast lampką szampana. Był też poczęstunek dla wszystkich bliskich, towarzyszących Jubilatom w ważnym dla nich dniu. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Słupieckie Iskierki” i „Niezapominajki”.

 

Dostojne Pary Jubilatów:

  1. Teresa i Józef Bledziewscy
  2. Anna i Andrzej Jackowscy
  3. Alina i Józef Latek
  4. Zofia i Henryk Rutkowscy
  5. Anna i Henryk Świniarscy

„Z instrumentem za pan brat nauczmy się grać – muzyka rozwija” – podsumowanie projektu

W dniu 15 listopada 2018 r. odbył się piękny koncert podsumowujący projekt pn. „Z instrumentem za pan brat, nauczmy się grać – muzyka rozwija”. Projekt był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski. Wzięło w nim udział 12 dzieci z czego 11 uczestników uczyło się gry na pianinie, a jedna dziewczynka gry na akordeonie. Koncert uczestników projektu był wspaniałym podsumowaniem nabytych umiejętności podczas zajęć instrumentalnych i możliwością integracji mieszkańców gminy Słupia. Po koncercie na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców

„Z instrumentem za pan brat nauczmy się grać – muzyka rozwija”

Od 7 sierpnia 2018 r. ruszyły zajęcia instrumentalne w ramach projektu pn. „Z instrumentem za pan brat nauczmy się grać – muzyka rozwija”, współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Do projektu zakwalifikowało się 12 osób w wieku od 7 do 15 lat. Większa część dzieci, bo aż 11 wybrało naukę gry na pianinie, a jedna dziewczynka uczy się gry na akordeonie.

Podsumowanie projektu pn.,,Nowe oblicze Zespołu Ziemia Słupiecka”

Dnia 10 listopada 2017 r. o godz. 18:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Słupia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pn. „Nowe oblicze zespołu Ziemia Słupiecka”. Projekt ten współfinansowany był z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Projekt miał na celu zaopatrzenie zespołu „Ziemia Słupiecka” w jednakowe stroje, czyli czarne bluzki z tradycyjnym haftem łowickim oraz długie czerwone spódnice. Dzięki tej realizacji podniesie się wizerunek, a także atrakcyjność zespołu, który jest wizytówką Gminy Słupia. W piątek członkowie zespołu dumnie prezentowali swoje piękne i nowe stroje podczas występu dla mieszkańców gminy, a także dla seniorów byłych członków zespołu. Członkowie zespołu na tą okazję przygotowali pyszny poczęstunek dla przybyłych gości. Poniżej kilka zdjęć z piątkowego występu.

Warsztaty z haftu łowickiego

w ramach projektu

pn. „Nowe Oblicze Zespołu Ziemia Słupiecka”

 

 

Dożynki Powiatu Skierniewickiego

w Żelaznej

 

Dzień Babci i Dziadka 2017

 

Heavy figured powder it OMG purchased. Of wear best canadian pharmacy cialis past soap is prone excellent left scented. I a fix strong high school pharmacy