Informacja o zapewnieniu bezpłatnego transportu na szczepienia

SZANOWNI PAŃSTWO,

MIESZKAŃCY GMINY SŁUPIA

Od niemal roku walczymy z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Wprawdzie staramy się minimalizować ryzyko rozwoju zakażeń, chroniąc tym samym siebie oraz bliskich, to jednak do przezwyciężenia niebezpieczeństwa wciąż daleka i wymagająca droga. To obecnie kluczowe wyzwanie.

Moim priorytetem, jako Wójta Gminy Słupia, jest zadbanie o Państwa bezpieczeństwo w ścisłej współpracy z administracją Wojewody Łódzkiego.

Obecnie chcąc jak najskuteczniej wesprzeć akcję przeciw COVID-19, działając w porozumieniu ze służbami Wojewody Łódzkiego, mamy możliwość zapewnienia Państwu bezpłatnego transportu na szczepienia.

Transport powinien być przeznaczony dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień w Przychodni Lekarzy Rodzinnych NZOZ w Słupi.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w dotarciu na szczepienie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 511-447-135.

Wystarczy podać termin szczepienia, a odpowiedni samochód Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupi przyjedzie pod Państwa dom. Po zaszczepieniu zostaną Państwo odwiezieni do domu.  

 

 Wójt Gminy Słupia

 Mirosław Matulski